Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Стосується абстрактних задач, з якими ви теж можете стикнутися. З іншого — спробуйте побачити в цьому можливість нестандартно, креативно підійти до вирішення завдання. Нам довіряють компанії з 17+ країн світу, тому що ми показуємо результат.
Претендентові часто
пропонують той чи інший сценарій розвитку
подій на проєкті, а він повинен надати
своє бачення вирішення завдання. DevOps-інженери
володіють однією або кількома мовами
програмування, вакансія Middle Senior DevOps Engineer деякими знаннями
тестувальника, системного адміністратора
та менеджера проєктів. DevOps-фахівець — це «людина-оркестр», який повинен мати глибокі знання та великий практичний досвід.
Як виглядає типовий день DevOps Engineer
DevOps та гнучка методика — це сучасні концепції розробки програмного забезпечення для створення, запуску або випуску продуктів. DevOps є культурою, що сприяє спільній роботі всіх учасників з різними ролями, які задіяні у розробці та обслуговуванні програмного забезпечення. Гнучка розробка – це методика, створена для підтримки продуктивності і забезпечення своєчасного випуску програмного забезпечення з урахуванням потреб, що змінюються. DevOps та гнучка розробка не є взаємовиключними та часто застосовуються разом.
Ви не повірите, але мені нещодавно виповнилося 46, і це не завадило мені кардинально змінити професію, про що я анітрохи не шкодую. З його допомогою ви опануєте шість інструментів DevOps – Docker, Kubernetes, Azure Devops, Jenkins, Terraform і Ansible. Крім цього вивчите з нуля основи методики – CI, CD та IAAC, отримаєте навик впровадження DevOps на практиці. Dev – це скорочення від слова development, що у перекладі означає «розробка ».
Як стати DevOps інженером: обов’язки, компетенції та культура
У його характері домінують риси управлінця, а також націленість на успіх. Окрім цього, мінімізує витрати, налагоджує роботу всіх фахівців, вирішує не один десяток дрібних та часто термінових завдань, організує спільну роботу в команді та передачу досвіду між колегами. Новачкам у професії не
обов’язково розбиратися в усіх інструментах
для впровадження DevOps-практик.
Будь-який розробник чи тестувальник може відносно легко перейти у DevOps. Senior вміє розв’язувати абстрактно сформульовані завдання, ухвалює рішення та бере на себе відповідальність за результат. Знає, коли потрібно під’єднати до завдання колег, може координувати їхню роботу. Має глибші знання, ніж Middle, а також розуміє верхньорівневі процеси з позиції бізнесу.
Чому DevOps?
За це багато платять, але й обсяг знань буде потрібний великий. DevOps-інженери, у тому числі початківці, зараз потрібні великі банки, корпорації, хмарні сервіси, торгові системи та інші організації, які дбають про підтримку своїх IT-рішень. Вони беруть участь у виборі архітектури програми, масштабування, системи оркестрації.
- DevOps інженер – це той фахівець, який завжди шукає нові знання, можливості та варіанти для поліпшення процесів розробки й експлуатації.
- Усім виробникам вигідно представляти свій витвір раніше, ніж конкуренти вигадають щось схоже.
- Не менш затребуваний DevOps і у світі — якщо ви зібралися на релокацію в США чи Європу, то лише на порталі Glassdoor таких фахівців шукають понад 34 тисячі компаній.
- Цінується вміння самостійно знаходити інформацію та ставити запитання досвідченішим колегам.
- Завдяки цьому кожен відділ отримує єдине налаштоване середовище для роботи — ним користуються програмісти, тестувальники та фахівці з підтримки.
- Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Щоб бути в курсі всіх новин ІТ галузі та ІТ освіти, доєднуйся до нашої спільноти в соціальних мережах.
Як стати Product Manager: плюси та мінуси професії, необхідні навички та кар’єрні поради
При налаштуванні CD також знадобляться знання Linux, як і знання мережі та різних протоколів (SSH, SFTP, WINRM чи банальні bastion-сервера). Тут також потрібні знання Docker, Ansible чи популярний на сьогодні Helm. Це не те, щоб погано, але це відрізняється від ідеї DevOps, яка має спростити кооперацію між розробниками https://wizardsdev.com/ та інженерами по інфраструктурі. Немає повноцінного відчуття приналежності до проєкту, що в підсумку тільки демотивує. Оскільки DevOps — це методологія, шляхи вирішення чи створення інфраструктури та процесів завжди відрізняються, що впливає на кількість інструментів та технологій, які потрібно знати чи вчити.
Фахівець, який поєднує у собі навички програміста та системного адміністратора для забезпечуння швидкої та ефективної розробки програмного забезпечення. Основна задача DevOps-інженера – це автоматизація процесу розробки, тестування, розгортання та моніторингу програмного забезпечення. DevOps-інженери всі процеси намагаються автоматизувати, спростити та прискорити. Вони знають специфіку завдань своїх колег, враховують побажання та думку замовника. Ці фахівці склеюють докупи всі частини проекту і, як я вже говорила, беруть участь у кожному етапі розробки та після неї.
Поряд із безперервною інтеграцією до методик, які автоматизують етапи доставки програмного забезпечення, відносяться безперервне постачання та безперервне розгортання. Такої статистики немає, але за відчуттями людям, які мають досвід у Linux, платять більше. Якщо ви — вже досвідчений зубр DevOps — у такому випадку варто підписатися на CNCF, Hashicorp, Monitorama конференції й чекати апдейтів.
Застосування DevOps не обмежується однією посадою. Усі учасники етапів життєвого циклу програми повинні прийняти культуру DevOps. Проте в деяких організаціях існують співробітники чи підрозділи, єдиним завданням яких є забезпечення автоматизації, визначення методик та реалізація конвеєрів CI/CD. Іноді посади цих співробітників офіційно називаються “інженер DevOps” або “фахівець з DevOps”. Не менш затребуваний DevOps і у світі — якщо ви зібралися на релокацію в США чи Європу, то лише на порталі Glassdoor таких фахівців шукають понад 34 тисячі компаній. З частих вимог — досвід 1–3 роки, уміння працювати з «хмарами» та не боятися консалтингових функцій.
Наша робота завжди починається з читання документації. Вона допомагає налаштувати наявні пайплайни, інтеграції ПЗ тощо. Якщо у розробника помилка в коді призведе до збоїв при поєднанні кількох чинників, то у DevOps все набагато серйозніше. Паралізувати проєкт може навіть незначний баг в одному місці. Один неправильно вказаний параметр — і вмить зупиниться вся система. DevOps-інженери стають ще потрібнішими, ніж раніше.